Krištáľová guľa

 

"Zaujímam sa o budúcnosť, pretože v nej chcem stráviť zvyšok života."

                                                                        Ch. Chaplin

  

Najskôr si čosi povedzme o kameni zvanom krištáľ. Hovorí sa, že je to kameň kameňov, pretože odoberá negatívnu energiu a, naopak, dodáva tú pozitívnu. Vo svete mágie sa používa už tisíce rokov. Starí šamani ho kedysi využívali na privolávanie dažďa, a to preto, že krištáľ považovali za stuhnutú vodu. Má vynikajúce liečiteľské schopnosti. Ak vás trápia bolesti - napríklad hlavy alebo zubov, držte krištáľ pevne v ruke. Bolesť ustúpi. Dojčiacim matkám tiež zvyšuje laktáciu. Krištáľ má aj ochrannú funkciu. Ak ho nosíte pri sebe, obráni vás pred novodobými upírmi čiže ľuďmi, ktorí odoberajú energiu. Kameň zbavuje nespavosti a postará sa o pekné sny, ak ho umiestnite na nočný stolík. Navyše, zneškodňuje geopatogénne zóny. Veľmi často sa používa ako visiaca časť na kyvadle. Vyššie pozitívne sily ho obľubujú, a preto ich priťahuje. Je to kameň intuície, meditácie a jasnozrivosti. Aj preto sa z neho vyrába veštecká pomôcka - krištáľová guľa.

Keď si už guľu kúpite, meditujte s ňou, rozprávajte sa s ňou. Pred prvým použitím sa tiež odporúča očistiť ju. Najskôr pod tečúcou chladnou vodou, potom nad plameňom sviečky. Dôkladne ju vyčistite, aby sa ligotala - najlepšie látkou z prírodných vlákien. Rozprestrite si šatku, najlepšie čiernu, guľu na ňu položte. V špecializovaných predajniach dostať aj stojany na krištáľové gule. Sú priehľadné a vyrábajú ich tiež z krištáľu. Zadívajte sa do gule. Nestačí "bežný" pohľad, pozerajte sa akoby cez gulu, rozostrite pritom zrak. Po pár minútach by vám predmet mal zdeliť tajomstvo. Všetko sa to začne akoby zahmlením gule. Vytvorí to dojem, že sa do vešteckého objektu dostala mliečna para. Ak zotrváte v pozorovaní, para sa rozplynie a za ňou sa vynoria obrazce. Je to také, akoby ste šoférovali v hmle, čakajúc na okamih, keď sa za hmlovým oparom objavia obrysy nejakej stavby. Nemajte pri tomto magicom úkone strach. Nezabúdajte, že strach je pri veštení a nazeraní do sveta medzi nebom a zemou tým najhorším nepriateľom. S guľou sa hrajte, robte to s potešením. Pri prvých veštbách vám guľa bude ukazovať to, čo považuje za vhodné. Možno uvidíte seba samých, svoje nedostatky, na ktorých by ste mali popracovať. Guľa to však nevyjaví z pocitu škodoradosti alebo zákernosti. Práve naopak. Sily a energie, ktoré veštenie sprevádzajú - a toto pravidlo platí vždy a všade - sú dobrotivé a nápomocné. Zároveň však chcú, aby ste sa zdokonaľovali, rástli, a predovšetkým milovali seba samých. Láska sa totiž vždy rodí v človeku ako takom. No a s dokonalou láskou v srdci sa odpovede pri veštení a vykladaní budúcnosti hľadajú oveľa ľahšie.

 

Guľu a jej proroctvá rešpektujte, berte si z nich to najlepšie. Jednoducho povedané, učte sa. Ak dospejete do štádia, keď vás guľa, respektíve energie obklopujúce tento zázračný predmet budú považovať za "múdrejšieho", otvoria vám nové brány. Umožnia vám nazerať do vnútra iných ľudí, sledovať deje minulé, ale aj nahliadnuť to budúcnosti. Všetko to však treba robiť s dobrým úmyslom. Keď guľa zistí, že jej výjavy či proroctvá chcete zneužiť, kľúče od tajomného sveta vám vezme. Konajte preto čisto a s otvoreným srdcom. A nikdy sa nesnažte prostredníctvom krištáľovej gule alebo iných vešteckých prostriedkov ovplyvňovať druhého človeka. Nemáte na to právo. Vaším právom je šíriť lásku a pomáhať. Ak si niekedy nie ste istí tým, či na daný veštecký úkon máte právo či povolenie zhora, je tu jednoduchá rada. Počúvajte srdce, vnímajte svoje pocity. Platí prostá rovnica: ak máte z veštenia či predpovedania dobrý pocit, konáte dobro a pokračujte. Ak sa objavia pochybnosti, akýsi vnútorný nepokoj, strach, obavy alebo iné negatívne a nepríjemné pocity, s veštením prestaňte. Vaše vnútorné dieťa vám takýmto spôsobom ukázalo, že to, čo robíte, presahuje isté vyššie zákony.

 

Čím viac budete s krištáľovou guľou pracovať, tým viac vám prezradí. Jej možnosti sú neobmedzené, jej sila neprekonateľná. Skúsení mágovia pracujúci s guľou tvdia, že ak postúpite na vyššiu úroveň, prostredníctvom predmetu budete môcť nazrieť aj za hranice nášho sveta. Spoznáte životy a existencie, o akých sa radovým ľuďom ani vo sne nezdá. Veštite s radosťou, cíťte sa dobre a rozdávajte lásku.

 

Zopár dobrých rád:

 

- krištáľová guľa by mala byť číra - bez puklín (nie je to však podmienka na to, aby vám guľa vyjavila proroctvá)

- veštiť sa dá aj zo sklenenej gule

- aby ste s guľou pracovali čo najefektívnejšie, naučte sa meditovať. Ideálne je pri veštení úplne "vypnúť" mozog a dať zelenú intuícii a srdcu

- guľu nabíjajte na slnku. Lúče má rada

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574