Vyliečte sa farbami!

 

Zázrak zvaný kolorterapia

Vedeli ste, že aj farby liečia? Každá má svoje vyžarovanie a vibráciu. Ak si osvojíte techniky kolorterapie, dokážete si v prípade akýchkoľvek zdravotných komplikácií účinne a rýchlo pomôcť.

Silu farieb skúmali už starí Egypťania. Pracovali s rôznofarebnými minerálnymi kameňmi, ktoré prikladali na choré alebo postihnuté miesta. Vedeli napríklad, že zelené kamene liečia srdcové ochorenia, červené zasa pohybový aparát.

Starí čínski medici zistili, že aj človek "hýri" farbami. Okolo každého z nás sa rozprestiera 7 základných čakier a každá z nich má svoj odtieň. V prípade, že sa ktorákoľvek čakra priblokuje, slabne i jej farba, a preto je potrebné znova ju harmonizovať. Ak by sme tak nespravili, dlhodobo oslabená čakra spôsobí zdravotný problém.

Červená farba
Touto farbou by sa mali obklopovať ľudia, ktorých sužujú problémy s pohybovým aparátom. Na ubolené nohy, ruky či chrbticu si prikladajte červený kus látky alebo spite v červenej posteľnej bielizni.
Pomôže vám aj sledovanie ohnivého východu alebo západu slnka.
Z minerálnych kameňov odporúčame červený koral. Žmolte ho v rukách alebo si ho na pár minút prikladajte na postihnuté miesto.

Oranžová farba
Odtieň, ktorý harmonizuje urogenitálny trakt. Táto farba by sa mala stať neodlučiteľnou priteľkou pre všetkých, ktorí mávajú problémy s pohlavnými orgánmi, močovými cestami a obličkami. Ženám s častými zápalmi odporúčame nosiť oranžové nohavičky.
Z minerálov si zaobstarajte karneol alebo oranžový kalcit. Na nočnom stolíku majte položený pomaranč alebo mandarinku.

Žltá farba
Žalúdok, žlčník, pečeň, slezina - to všetky sú orgány, ktoré dáte do poriadku vďaka žltej farbe. V prípade, že máte vredy, slabé trávenie, poškodenú pečeň /napríklad po dlhodobom užívaní liekov/ alebo žlčníkové kamene, nosievajte žlté oblečenie. Táto farba zároveň upokojuje. Je dokázané, že vystresovaní a napätí ľudia mávajú časté problémy práve s tráviacim traktom.
Žltú energiu vám zabezpečia aj slnečné lúče. Vstrebávajte ich a predstavujte si, ako vám prechádzajú celým telom a liečia všetko, čo treba.
"Žalúdkari" by mali stále so sebou nosiť minerál zvaný citrín.

Zelená farba
Farba prírody harmonizuje všetko, čo súvisí so srdcom a krvným obehom. Ak patríte k ľuďom so slabým srdiečkom, vysokým tlakom či narušeným tepom, spávajte na zelenej plachte. Tento odtieň rozpúšťa citové bloky, ktoré sú najčastejšou duchovnou príčinou kardiovaskulárnych ochorení.
Zelenú farbu môžete plným priehrštím načerpať pod holým nebom. Zájdite do lesa a nasávajte energiu stromov.
Z minerálnych kameňov odporúčame jadeit.

Modrá farba
Trápia vás časté angíny, zápaly hrtana, pľúc alebo priedušiek? Ste v nelichotivom "zozname" alergikov? Siahnite po svetlomodrej farbe. Ženám, ktoré mávajú problémy s dýchacím aparátom, sa odporúča nosiť okolo krku modrú šatku. Muži môžu siahnuť po modrej košeli alebo kravate. Dýchacie "neduhy" sužujú najmä ľudí, ktorí nedávajú von všetky svoje emócie. Ak to chcete zmeniť, noste pri sebe minerály ako akvamarín alebo tyrkys.
Tmavomodrá farba zasa harmonizuje zmyslové orgány. Pri zrakových alebo sluchových ochoreniach si na oči a uši prikladajte aspoň na 5 minút denne tmavomodrú látku. Z minerálov odporúčame sodalit.

Fialová farba
Duchovná farba lieči bolesti hlavy a uzdravuje psychiku. Po tomto odtieni siahnite aj vtedy, ak máte problémy so spánkom. Ľuďom, ktorí nevedia zaspať alebo sa počas noci často budia, odporúčame fialovú posteľnú bielizeň. Pomôže vám aj premaľovanie steny v spálni do fialova. Na nočný stolík si položte ametyst, na parapetnú dosku fialku.
 

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574