Vianočné starosti? Pomôže mágia!Požiar zo sviečok na adventnom venci, plač nad ukradnutou peňaženkou v preplnenom nákupnom centre, takzvaná "ponorka" v rodine a následné hádky, žalúdočné ťažkosti spôsobené prejedaním sa alebo kosť v krku počas štedrej večere. Vianoce nás občas môžu zaskočiť aj nečakanými a neželanými udalosťami. Poznáme však magické recepty, ako takýmto neduhom predísť.

 

*Ochrana pred požiarmi
Siahni do zásuvky s koreninami a nájdi klinčeky s rozštiepeným hrotom. Priprav si misku, v ktorej namiešaš špeciálnu ochrannú bylinnú zmes. Skladá sa z jedného dielu bazalky, jedného dielu kôpru, dvoch dielov yzopu, jedného dielu majoránky a jedného dielu prasličky. Misku postav na miesto, ktoré vidno hneď po otvorení vchodových dverí. Vždy, keď potrebuješ príbytok ochrániť pred nešťastiami, vrátane požiarov, zober klinček a zapichni ho do bylinnej zmesi. Časom bylinky vymeň za nové.


*Ochrana pred zlodejmi
Vezmi tri klinčeky a zviaž ich svojím vlasom alebo vlasom niekoho z rodiny. Ak chceš ochrániť dom pred zlodejmi, klinčeky umiestni pod prah vstupných dverí. V prípade ochrany osobných vecí - napríklad peňaženky - vlož klinčeky zviazané vlasom do kabelky či tašky, ktorú obvykle nosíš so sebou. Len čo prekročí prah domu neželaný návštevník s nekalými úmyslami alebo sa tvojich osobných vecí zmocní "dlhoprstý", zachvátia ho prudké bolesti brucha.


*Ochrana pred hádkami v rodine
K mocnému magickému úkonu budeš potrebovať kvet žltej ruže, rascu, bazalku a za pohár čistého piesku. Z prírodnej látky si uši mešec a vlož doň kvet, trocha rasce i bazalky a nakoniec vsyp piesok. Vrecko zaviaž zelenou stuhou. V kadidelnici zapáľ rozmarín a nad dymom, ktorý z neho stúpa, "vyúď" mešec z kúzelnými surovinami. Zaves ho na ľubovoľné miesto v dome. Malo by ísť o takú miestnosť, v ktorej sa zdržiavajú všetci členovia. Magické vrecko zabraňuje hádkam a sporom počas dlhých šiestich mesiacov.


*Ochrana pred tráviacimi ťažkosťami a iným chorobami
Potrebovať budeš toľko slepačích vajec, koľko členov má tvoja najbližšia rodina. Do hrnca nalej pol litra červeného vína, ktoré necháš počas troch nocí "ožiariť" mesačným svitom. Do vína vlož vajcia a var maximálne 5 minút. Vyber ich a na každé trikrát jemne zaklop ukazovákom. Škrupinka ti nesmie puknúť. Každej osobe z rodiny umiestni vajce pod posteľ a nechaj ho tam počas celých sviatkov.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574