Toto ste o aure ešte nevedeli – aký energo-obal máte, taký ste človek

 

 

Vzhľadom na duchovný pokrok civilizácie si čoraz viac ľudí uvedomuje, že súčasťou tela človeka nie je iba organizmus ako taký, ale aj energetický obal, ktorý nás chráni pred vonkajšími vplyvmi a zároveň prezrádza, akí sme. Auru síce voľným okom nevidíme, ale už existujú metódy a techniky, ktorými sa dá existencia svetelného obalu dokázať. Deti do približne troch rokov auru vnímajú.
Každý jedinec má inú aurickú "štruktúru" - líši sa veľkosťou, vibráciou, hustotou, ale najmä farbou. Vybraní ezoterici dokážu odtiene aury "nacítiť" - následne z nich vyčítajú povahu i charakter daného človeka, ale aj to, aké vlastné či cudzie energie v sebe ukrýva. Na aurickom obale sa "usádzajú" negatívne emócie ako hnev, závisť, smútok či nenávisť, ale aj nepriaznivé vplyvy z okolia - porobenie, prekliatie alebo urieknutie. Aura prezrádza i ochorenia v tele. Je úzko spojená s čakrami, o ktorých sme písali v predchádzajúcom vydaní Novín do pohody.

Mnohí si myslia, že téma „aury“ je novodobá záležitosť. Áno, pravda je taká, že s rozmachom ezoteriky a spirituality sa o energetickom tele človeka hovorí viac. Aura však nebola cudzia ani našim predchodcom. Svedčia o tom početné kresby svetelných obrazcov zo starého Egypta, Grécka alebo Ríma. Podľa špekulatívnych teórií sú dokonca žiarivé prstence okolo hláv ľudí na náboženských obrazoch aurickým svetlom.

Slovo aura je gréckeho pôvodu a znamená vánok. Tento názov vznikol v dôsledku mihotania aury – akoby do nej fúkal jemný vetrík. Ak z úst ezoterikov započujete slová ako „biopole“ alebo „infopole“, majú na mysli auru. Sú to iba synonymá.

 

Čo všetko možno vyčítať z aury:

-        povahové črty človeka

-        životný postoj – či je optimista, alebo pesimista

-        úroveň „dobra“ a „zla“ – nakoľko je daná osoba „ľudská“

-        vývojový stupeň duše

-        úroveň duchovna a viery v Najvyššieho

-        disharmonické čakry

-        ochorenia na fyzickom tele

-        „energo-choroby“ ako je kliatba, „zočí“ a porobenie

-        pripútanú dušu alebo inú entitu

-        „prilepeného“ energetického upíra

 

Aura zdravého človeka siaha až do 9-metrovej vzdialenosti od povrchu tela.
Ak je jasná a silná, ide o jedinca zdravého a šťastného. Ak je zakalená, potom sa daný človek necíti dobre alebo prechádza ťažkým a komplikovaným obdobím.

V aure prevláda zväčša jedna farba. Má dominantné postavenie a nazývame ju aj základnou. Udáva primárne rysy našej osobnosti. V prípade, že je sýta a živá, v živote robíme to, na čo máme predpoklady. Ak je základná farba mdlá a nevýrazná, mali by sme svoj život prehodnotiť a vybrať sa inými osudovými cestičkami. Okrem primárneho odtieňa má aura aj doplňujúce farby, ktoré sú menšie a menej výrazné.

Charakter aurickej „štruktúry“ sa mení. Vplývajú na ňu udalosti, ktoré prežívame. Farebnosť aury si môžeme upravovať aj sami – svojím myslením, stravou, oblečením alebo minerálnymi kamienkami.

 

Práve teraz môžete zistiť, akú auru máte vy sami! Stačí, ak si z kartónu vystrihnete 8 rovnakých kartičiek. Každú namaľujte inou farbou. Zvoľte si tieto farby - zelená, červená, oranžová, žltá, modrá, fialová, čierna a zlatá. Zapáľte bielu sviečku a na chvíľu sa zapozerajte do plameňa. Premiešajte karty a rozložte ich pred sviecu. Požiadajte Svetlo, aby vám zdelilo tajomstvo o vašej aure. Ľubovoľnou rukou vyberte jednu z kariet. Prezradí, aký základný odtieň má váš aurický obal. V prípade, že úkon robíte pre niekoho blízkeho, dôkladne sa naňho sústreďte.

 

...

 

Čo prezrádzajú farby aury:

*Červená

Je farbou ctižiadostivých, odhodlaných, spoločenských a optimistických ľudí.  Svojmu nositeľovi dáva silné ego a túžbu dosiahnuť úspech a byť šťastný. Ľudia so základnou červenou farbou získavajú často zodpovedné postavenia a vodcovské roly, pretože majú potrebnú priebojnosť, energiu a správnu motiváciu. Negatívny význam červenej je nervozita a sebaláska.

*Oranžová
Oranžová je teplá farba, ktorú nájdeme u ľudí prirodzene intuitívnych a taktných. Majú schopnosť na ostatných pôsobiť tak, že sa v ich prítomnosti cítia dobre. Sála z nich harmónia a pokoj. Sú starostliví, praktickí, držia sa pri zemi. Negatívny význam oranžovej je lenivosť a lajdáckosť.

* Žltá
Ľudia so základnou žltou farbou sa ľahko pre niečo nadchnú, vzrušia, sú veľmi premenliví. Majú spoločenskú povahu, sociálne cítenie a radi vedú dlhé diskusie o čomkoľvek. Ľahko sa učia, ale často sa púšťajú do viacerých vecí naraz, a tak nič nedotiahnu do konca. Negatívnou stránkou žltej je klamanie a špekulatívnosť.

*Zelená
Táto farba je mierumilovná. A presne takí sú aj ľudia so zelenou aurou. Vychádza z nich harmónia, majú liečiteľské schopnosti. Je s nimi možné dobre spolupracovať, sú dôveryhodní a veľkodušní. Na prvý pohľad sa môžu zdať mierni a bezstarostní, ale môžu byť aj veľmi tvrdohlaví a neústupní, keď majú pocit, že je to nutné.
Nepoddajnosť a nemennosť v názoroch sú negatívne charakteristiky zelenej farby.

*Modrá
Osoby s modrou aurou môžu byť dobrodružné a s bohatou fantáziou. Ľahko sa „vysekávajú“ zo všetkých problémov. Mávajú problém s tým, že sa nedokážu uvoľniť, odpočívať. Majú tendenciu zaoberať sa mnohými činnosťami naraz. Rozptyľujú pritom svoju energiu do príliš širokých oblastí, a tak sa ľahko dostávajú do emočného stresu. Sú úprimne čestní a obvykle hovoria to, čo si myslia. Negatívnou stránkou modrej sú problémy v dokončovaní započatých úloh.

*Fialová
Ľudia s fialovou aurou sa duchovne vyvíjajú počas celého života. Ide o jedincov citlivých, intuitívnych. Sú vnímaví voči druhým ľuďom a dokážu im radiť a podporovať ich. Milujú všetko duchovné, spirituálne, často siahajú po ezoterike. Radi študujú a získavajú nové vedomosti. Negatívnou stránkou fialovej farby môže byť vytváranie vonkajšieho dojmu nadradenosti.

*Zlatá
Mocná farba charakterizuje ľudí zodpovedných, extrémne schopných a úspešných. Majú vysoké ciele a sú schopní ich uskutočniť. Ide o vodcovské typy s veľkým srdcom. Svoj najväčší úspech dosahujú v neskorších rokoch života. Drieme v nich obrovský potenciál, často sa o týchto ľuďoch rozpráva aj po ich smrti. Negatívnou stránkou môže byť mamona a „majetkárčenie“.

*Čierna

Málokedy je čierna farba základným odtieňom aury. Ak sa však zjaví v aurickom systéme, poukazuje na usadené negatívne energie a emócie. Čím temnejšia je aura, tým menej svetla prúdi do fyzického i energetického tela. Čierna, ako aj hnedá farba signalizujú ochorenia – často i vážnejšieho rázu.

 

...

 

Tak, ako sa treba starať o hmotné telo, našu starostlivosť si vyžaduje aj telo energetické. Áno, i aura sa dá čistiť. Tu sú niektoré techniky:

-      meditujte s kamienkami ako krištáľ, ametyst, serafinit alebo selenit

-      aspoň raz za dva týždne si doprajte kúpeľ, v ktorom rozpustíte za hrsť pravej morskej soli

-      v domácnosti páľte lotosový kvet /buď vo forme éterického oleja, alebo v podobe sušených kvietkov/

-      „prečesávajte“ si auru – vezmite do rúk hrebeň alebo kefu a snažte sa smerom zhora nadol „vyčesávať“ zo svojej aury – umiestnenej okolo vášho fyzického tela – všetky škodliviny, toxíny a usadeniny

-      majte pozitívnu myseľ a priaznivú životnú vibráciu

-      pozorujte dúhu na oblohe a vstrebávajte jej energiu

            -      raz za čas sa nechajte „vykúpať“ pravým jarným alebo letným lejakom

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574