Spoznajte najzdravšiu potravinu sveta

 

Nedávny výskum najzdravších potravín sveta ukázal, že prvenstvo patrí vode. Bez nej človek neprežije, pretože organizmus sa z troch štvrtín skladá práve z tekutín. Najviac vody obsahuje krv a lymfa. Najvyšší hmotnostný obsah životadarnej "vlahy" je v mozgu, najnižší v zuboch a tukovom tkanive. Aj preto majú obézni ľudia v oganizme menej vody. Jej objem klesá aj v závislosti od veku človeka.

Denne treba piť približne 3 litre vody, v horúcich mesiacoch aj viac. Ideálna je čistá voda z kohútika, hoci niektorí odborníci kritizujú jej demineralizáciu. Na pultoch obchodov sú aj liečivé vody, minerálky, pramenité a balené vody. Slovensko je, doslova, kráľovstvom pramenitých a minerálnych vôd, podzemie ukrýva jedinečné bohatstvo.

*Prečo piť vodu? Tu je 5 silných argumentov!

1. Voda pomáha pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov. Znižuje apetít a pri diétach alebo kúrach rozpúšťa tukové bunky.

2. Blahodarne pôsobí na pokožku, ktorá je krajšia a sviežejšia.

3. Tlmí bolesti všetkého druhu. Nedostatok vlahy v tele sa často prejavuje bolesťami hlavy. Miesto ružovej tabletky siahnite po pohári čistej vody.

4. Reštartuje telo, likviduje únavu a zvyšuje produktivitu.

4. Z tela odplavuje toxíny. Keď ochoriete, pite veľa vody, nech sa škodliviny rýchlo vylučujú z organizmu. Prírodná vlaha čistí vnútorné orgány a črevný trakt.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574