Spomaliť starnutie? Žiaden problém!

 

 

Človek odjakživa hľadá recepty a návody na nesmrteľnosť. Zatiaľ neúspešne. Na svete existuje zopár jedincov, ktorí prekonali "storočnicu", no zväčša svoje techniky, ako si udržiavať mladosť a vitalitu, prísne taja. Jednou z rád, ako spomaliť starnutie, je dbať na zdravú životosprávu. Vyskúšajte potraviny, za ktoré sa vám organizmus poďakuje.

*Potraviny
Ak obľubujete kyslú kapustu, máte šancu žiť dlhšie. Je dokázané, že v oblastiach, kde sa konzumuje kapusta, sa ľudia dožívajú vysokého veku pri plnom zdraví. Kyselina mliečna regeneruje organizmus.
Za omladzovacie prostriedky sa považuje aj cibuľa a cesnak. Výborné účinky má petržlen, a to tak koreň, ako i vňať. Posilňuje obranyschopnosť tela, dodáva životnú energiu a zlepšuje psychiku.
Starnutie spomalíte aj konzumáciou marhúľ, používaním olivového oleja a pitím kvalitného zeleného čaju.

*Vitamíny a  minerály
Starnutie je fyziologický proces, pod ktorý sa podpisujú aj voľné radikály v tele. Tie ubližujú bunkám, ktoré potom rýchlejšie chradnú. S radikálmi zabojujete najmä vitamínom C. Prospešné je aj "éčko" - pridá vám niekoľko rokov života. Jedzte veľa klíčkov, mrkvy, cvikly, fazule a kukurice.
Za mimoriadne dôležitý sa považuje príjem bielkovín. Ten sa nazýva aj "kofeín starcov". Konzumáciou chudého mäsa, vajec a nízkotučných mliečnych výrobkov spomalíte proces starnutia buniek.

*Zázrak z prírody
Dlhý život zabezpečí bobuľovité ovocie z amazonských pralesov - Acai Berry. Jeho zázračné účinky odhalili vedci len nedávno. Domorodé kmene konzumujú čarovné bobuľky už tisícky rokov, pretože vedia, že sú schopné ochrániť organizmus pred takmer všetkými chorobami. Obsahujú najviac antioxidantov zo všetkého ovocia.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574