PRIESTOROVÁ KOLORTERAPIA – ktoré farby domácnostiam škodia a ktoré pomáhajú?O sile farieb niet pochýb. Liečia, harmonizujú, dobíjajú pozitívnou energiou. Každá z nich má svoju vlastnú vibráciu, pomocou ktorej dokáže "rozžiariť" človeka i priestor, v ktorom žije. Moc farieb a odtieňov skúmali už starí Egypťania. Pracovali s rôznofarebnými minerálnymi kameňmi, ktoré prikladali na ľudské telo. Zistili, že každá farba uzdravuje iný orgán a zároveň mení psychiku a myslenie príslušného človeka. Na základe toho si potom vyberali aj farbu oblečenia, prípadne doplnky a dekorácie do svojich magických "domácností".

Skutočne! Farby, akými sa obklopujete, riadia váš život. Čím viac fantázie máte a čím viac odtieňov používate, tým silnejšiu pozitívnu energiu priťahujete. Je dokázané, že ľudia, ktorí milujú pestré farby na šatách alebo vo svojich príbytkoch, majú v sebe oveľa viac optimizmu, radosti a entuziazmu ako tí, čo na farby zabúdajú a jedinými prijateľnými odtieňmi sú pre nich čierna, hnedá alebo sivá.  

Zabudnite na predsudky a povoľte uzdu svojej fantázii! Vytvorte si z vášho domova farebné kráľovstvo, kde sa budete cítiť príjemne, výnimočne a kam sa budete radi vracať po namáhavom pracovnom dni.

 

*Ideálne farby do jednotlivých izieb:

*Spálňa - modrá, zelená alebo fialová

*Kúpeľňa - tyrkysová, akvamarínová, biela alebo vanilková

*Detská izba - kombinácia červenej a oranžovej, modrej a žltej alebo ružovej a fialovej

*Kuchyňa - oranžová alebo žltá

*Obývačka - červená alebo zelená

 

*Energia farieb v priestore:

Modrá - patrí medzi studené farby, a preto sa hodí do miestností s dostatkom denného svetla. Vyvoláva pokoj, utlmuje aktivitu, umožňuje pripraviť sa na odpočinok. Pôsobí proti stresu, výkyvom nálady, posilňuje koncentráciu. V človeku vytvára pocity ochrany a harmónie.


Tyrkysová - vzniká kombináciou modrej a zelenej. Stimuluje motiváciu a tvorivého ducha. Zlepšuje schopnosť učenia. Očisťuje od negatívnych energií, eliminuje účinky geopatogénnych zón. Spája s anjelmi.

 
Zelená - je to farba prírody a zrejme preto ľudí upokojuje, uvoľňuje a harmonizuje. Zlepšuje sebaistotu, tlmí nervozitu. Keďže podporuje spánok, hodí sa do spální, relaxačných a oddychových priestorov.


Žltá - pôsobí oživujúco, kdekoľvek ju použijete. Zvyšuje výkonnosť, osviežuje, povzbudzuje a dodáva chuť do života. Zlatistá dobíja pozitívnymi vibráciami a zvyšuje úroveň optimizmu.


Oranžová - je to farba - podobne ako žltá - veselá, radostná a dynamická. Prítomnosť červene v nej dodáva vášeň a nedovolí uzavretiu sa do seba. Podporuje myšlienkovú aktivitu a povzbudzuje vytrvalosť i trpezlivosť.


Červená - obľubujú ju aktívne typy ľudí, teda tí, ktorí radi lámu konvencie, riskujú, sú vášniví, emocionálni, milujú moc - jednoducho osoby istým spôsobom extrémne. "Ohnivá" farba motivuje, dodáva vitalitu a životnú energiu. Povzbudzuje prítok financií do života. Nadmerné množstvo tejto farby v priestore vytvára pocity napätia a nervozity.

 
Ružová - kladne pôsobí na všetky typy fóbií, neuróz a bolestí. Zlepšuje medziľudské vzťahy, v rodinách upokojuje hádky či konflikty.


Fialová - ide o mystickú a tajomnú farbu. Fialová vraj pomáha prepájať ľavú a pravú mozgovú hemisféru. Vytvára dojem spirituality a duchovna. Priťahuje svetelné bytosti, v nadmernom množstve údajne slúži ako "astrálny vchod", cez ktorý môžu do pozemského sveta prenikať entity z nepoznaných ríš.  

 

Hnedá - nie je čistá farba, ide o zmes všetkých odtieňov. Všeobecne vyvoláva pocit istoty, bezpečia a stability. Môže však pôsobiť unavujúco, pasívne a nečinne. Človeku dokonca dokáže uberať životnú vitalitu.


Čierna - farba monotónna achromatická, kombinovateľná s každým iným farebným odtieňom. V priestore vyvoláva pocity skľúčenosti, temnoty a prázdnoty. Zo spirituálneho hľadiska sa do priestorov neodporúča, pretože pohlcuje svetlo, a teda aj radosť, šťastie a blahobyt.

 
Biela - pôsobí čisto, niekedy až sterilne, je farbou "svetla" a nevinnosti. Keďže odráža akékoľvek okolité vlnenia, ochraňuje pred stratou životnej energie. Človek sa v takomto priestore cíti isto a bezpečne. Veľké plochy však vytvárajú pocity "stratenosti" a vákua.  Ak ste sa teda práve teraz rozhodli "prežiariť" svoj dom alebo byt farbami, neriaďte sa striktnými odporúčaniami odborníkov ani tým, čo "kážu" múdre knihy. Spoľahnite sa na svoju intuíciu a vnútorné pocity. Vaša duša presne vie, aké farby jej ulahodia a dodajú blahodarnú silu.

 

 

*Zaujímavosť na záver:

Každá farba má aj uzdravujúce účinky na ľudský organizmus. Ak si osvojíte techniky "liečebnej kolorterapie", dokážete si v prípade akýchkoľvek zdravotných komplikácií účinne a rýchlo pomôcť. *Červená farba - problémy s pohybovým aparátom, ťažkosti so zubami alebo nechtami, poruchy tenkého či hrubého čreva, poruchy vyprázdňovania, hemoroidy.

 

*Oranžová farba - urogenitálne ťažkosti, problémy s obličkami.

 

*Žltá farba - problémy s tráviacimi orgánmi - žalúdkom, žlčníkom, pankreasom, pečeňou alebo slezinou, prekyslenosť organizmu.

 

*Zelená farba - kardiovaskulárne ťažkosti, problémy s tlakom alebo tepom.

 

*Svetlomodrá farba - alergie, oslabená imunita, poruchy dýchania, časté zápaly na dýchacom trakte.

 

*Tmavomodrá farba - psychika, nervový systém, stres, problémy so zmyslovými orgánmi.

 

*Fialová farba - bolesti hlavy, migrény, poruchy spánku, ťažká psychika.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574