Otvorte svoje tretie oko

 

 

Bolo by naivné myslieť si, že okolo nás existuje len to, čo vidíme voľným okom. Mnohé aspekty života jestvujú bez toho, aby ich bežný smrteľník vnímal a cítil. Sú však ľudia, ktorí energie, vibrácie a iné nadzmyslové skutočnosti vidia - nie však zrakom, ale takzvaným tretím okom. Aktívne s ním pracujú ezoterici, mágovia, liečitelia, ale aj "komunikátori" s anjelskými bytosťami či duchmi.
Legendy vravia, že kedysi dávno mal tretie oko otvorené každý človek. Bolo viditeľné a nachádzalo sa uprostred obočia - pri koreni nosa. Reč je však o období, keď sa ešte spoločnosť viac orientovala na duchovno než na materiálne záležitosti. Peniaze "zahustili" pozemské energie, a tak sa ľuďom zázračné tretie oko stratilo. Stále však "drieme" v každom z nás; len ho treba zobudiť.

Kto chce mať tretie oko aktívne, musí sa venovať spiritualite a meditáciám. Samozrejme, sú situácie, keď sa magické oko "zobúdza" samo. Stáva sa tak ľuďom po úraze alebo nehode, keď boli na hranici medzi životom a smrťou. Príčina ostáva zahalené rúškom tajomstva.
Odborníci sa domnievajú, že tretie oko je v podstate malá žľaza uprostred mozgu - epifýza. Už učenci novoveku predpokladali, že práve v epifýze sídli obrazotvornosť a vďaka nej má naša duša vplyv na fyzické telo.

Možno si kladiete otázku, na čo je potrebné mať aktívne tretie oko? Slúžiť môže hneď dvojako. Predovšetkým nám pomáha lepšie sa rozhodovať na základe intuície. Čím silnejšie pracuje tretie oko, tým intenzívnejšia je intuícia. Na druhej strane môžeme vďaka "vycibrenému" tretiemu oku pomáhať okoliu. Prostredníctvom neho dokážeme diagnostikovať čakry človeka, stav jeho aury, prietok meridiánov, ale aj to, či má osoba na sebe nalepené negatívne energie - porobenie, prekliatie, energo-vampírov či privtelenú dušičku. Liečitelia s mocným tretím okom cítia choroby pacienta na vlastnom tele.

Ak chcete zistiť, či funguje vaše tretie oko, urobte si malý test. Potrebujete kruh z papiera, ktorý rozdelíte na 11 rovnakých častí. Do každej vpíšte číslo od 0 do 10. Vytvoríte si tak "kruhovú tabuľku" pre kyvadlo. A teraz prichádza rad na výrobu kyvadla. V ezoterickom obchode si kúpte krištáľ, ametyst alebo sodalit - najlepšie s vyvŕtanou dierkou. Minerálny kameň zaveste na ľubovoľnú šnúrku.
Tabuľku položte na stôl, do pravej ruky chyťte kyvadlo. Kamienok smeruje do stredu kruhu. Ľavú dlaň si položte na oblasť čela a zhlboka dýchajte. Myslite na to, aby vám kyvadlo ukázalo, ako intenzívne funguje vaše tretie oko. Kamienok na šnúrke sa dá do pohybu. Pozorne sledujte, čo vám ukáže. Ak sa kýve v časti, kde je číslo 0, vaša intuícia je na bode mrazu. V prípade, že kyvadlo ukáže číslo 10, tretie oko pracuje na plné obrátky. Skrátka, čím vyššia cifra, tým silnejšia spiritualita.

Máte tretie oko "zakrpatené"? To vôbec neprekáža. Siahnite po niektorej z rád, ako intuíciu posilniť:
- na oblasť tretieho oka si aspoň na 10 minút denne prikladajte minerálne kamienky ako lapis lazuli, chryzokol alebo čaroit
- robte vizualizačné cvičenie, ktoré spočíva v tom, že si zatvoríte oči a predstavujete si, ako vám cez oblasť čela "vteká" do tela silné tmavomodré svetlo,
- niekoľkokrát za týždeň sledujte hviezdnu oblohu
- počúvajte klasickú hudbu, najmä diela J. S. Bacha
- pite jazmínový čaj a nasávajte jeho zázračnú vôňu
- v aromalampe zapaľujte mätový olej

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574