Odklínanie prekliatia

 

Bolieť nás nemusí len fyzické telo. Ubolená môže byť aj duša. Zvlášť vtedy, keď je "zanesená" negatívnymi energiami. "Zašpinenú" dušu voľným okom nevidíme. Človek, ktorý je napadnutý nepriaznivými energiami, však túto "nečistotu" vníma - prestáva sa mu dariť v rôznych sférach života. Často sa cíti unavený, chýba mu vitalita, ťahá ho to do postele, objavujú sa stále nové a nové choroby, zažíva rodinný nepokoj, prichádza o peniaze či o prácu. V niektorých prípadoch máva pod vplyvom negatívnych "vibrácií" viaceré nehody za sebou alebo sa psychicky úplne zrúti.
 
Odhaduje sa, že negatívne energie má na sebe viac ako 75 % Slovákov. Skutočných príbehov je viac než dosť. Anna a Michal sa brali pred dvanástimi rokmi. Splodili dve krásne detičky. Pred rokom sa správanie Michala začalo rapídne meniť. K manželke sa správal hrubo, ustavične ju urážal. Anna mala pri jeho pohľade pocit, že sa na ňu pozerá iný človek. Aj jeho dotyky boli zrazu úplne odlišné. Túlal sa po vonku, začal viac piť a fajčiť, v byte si na hlavu dával kapucňu. Anna si spočiatku myslela, že je to len stresový "skrat" a problém časom pominie. Po niekoľkých mesiacoch trápenia si povedala "dosť" a vyhľadala odborníka na "odrábanie". Ten skonštatoval, že na Michala bola uvalená kliatba - a to od milenky, ktorú odvrhol. Anna bola zranená, keď zistila, že manžel to ťahal na dve strany, ale láska, ktorú v sebe mala, zvíťazila. Namiesto toho, aby sa na muža "vykašľala", ezoterika požiadala o odstránenie negatívnej energie. Po očiste sa do Michala vrátil pôvodný "duch". Flirt oľutoval a život týchto manželov sa vrátil do pôvodných koľají.
 
V širšom meradle možno negatívne energie rozdeliť do dvoch skupín - vlastné a získané. Za vlastnými stoja nepriaznivé emócie - hnev, závisť, zákernosť, zloba, žiarlivosť, ale aj smútok či beznádej. Ak si tieto emócie "pestujete" dlhší čas, duša spokojná nie je a túži po zmene.
Získané negatívne energie sú také, ktoré na vás "hodia" iní ľudia. Reč je o porobení, prekliatí, počarovaní, ale aj o energetických upíroch. Vo väčšine prípadov má "infikovaný" človek na sebe oba druhy nepriaznivých energií, pretože sa vzájomne ovplyvňujú a povzbudzujú.  
 
Vlastným negatívnym energiám pozornosť venovať nebudeme. Na ich odstraňovanie potrebuje človek iba pevnú vôľu a chuť zmeniť sa. Je iba na vás, či dáte emóciám ako hnev či závisť priestor, alebo ich úplne zlikvidujete zo svojho života. Pamätajte však, že čím menej vlastných záporných emócií v sebe máte, tým ťažšie a komplikovanejšie k vám prenikajú negatívne "vibrácie" z okolia.
Cudzie energie nenapádajú každého človeka. Zaútočia len na toho, kto má oslabený aurický systém. Aura je vlastne svetelný obal fyzického tela - akási zábrana, za ktorú by nemali prenikať žiadne jedovaté energetické "šípy".
Možno si kladiete otázku: Ako sa vlastne negatívna energia "nalepí" na človeka? Funguje to jednoducho - v prípade, že máte disharmonickú auru, zlá "vibrácia" vám cez ňu prenikne k hlbším "štruktúram" a vytvorí blok. Ide o bariéru, pre ktorú v tele nemôže pretekať dobrá a priaznivá energia. V podstate sa vám určitý orgán zanesie hustou, lepkavou "hmotou". A pokiaľ túto barikádu máte, objavujú sa nielen zdravotné ťažkosti, ale aj problémy v iných oblastiach života - napríklad blokáda na srdci spôsobuje trápenie v láske; ak je v tráviacom trakte, nedarí sa vám s materiálnymi záležitosťami; blok v hlave spôsobuje psychické ťažkosti, ale aj "odtrhnutie" od Univerza, čo v praxi znamená, že strácate životný entuziazmus.
 
Už zrejme chápate, že o auru sa treba patrične starať. Opatrenia, ku ktorým by ste mali pristúpiť, možno zhrnúť do troch bodov:
* Majte čisté fyzické telo a aj vaša aura bude žiariť - to znamená, že by ste mali upraviť svoju životosprávu. Aurický systém sa vám poďakuje za pravidelný pohyb, ale aj "korekciu" stravy. Z jedálnička úplne vynechajte cukor, pretože okrem toho, že prekysluje organizmus, na duchovnej báze vytvára husté a lepkavé energie. Aure škodí aj biela múka a konzervované jedlá. Naopak, vyššie vibrácie má ovocie, zelenina, med, celozrnná múka a v podstate aj všetko jedlo, ktoré sa pripravuje v domácom prostredí s láskou. Pite veľa čistej vody.
* Transformujte svoje myslenie - majte pozitívne a optimistické naladenie. Často a úprimne sa usmievajte. Obklopujte sa dúhovými farbami, ktoré podnecujú radosť. Zo slovníka úplne vynechajte slová ako "nenávidím, neznášam, nemôžem, nechcem, nedá sa...". Hovorte si pozitívne afirmácie a mantry, chváľte sa, žehnajte svojmu telu i duši. Nezabúdajte na modlitby za seba, blízkych i za celý svet. Modlitbou rozháňate temné energie.
* Pristúpte k očiste svojho aurického systému. Existujú rôzne spôsoby. Zatvorte oči a predstavujte si, ako k vám zhora "priteká" mocné svetlo, ktoré prechádza celým vaším telom. Svetlo pôsobí na auru priam zázračne. Pri meditáciách a vizualizáciách zapaľujte vonné olejčeky - napríklad šalviu, citrón, pomaranč, mentol alebo santalové drevo. Aurickú "hmotu" nádherne lieči pohľad na dúhu - len čo sa zjaví na oblohe, sledujte ju a snažte sa nasávať energiu, ktorá z nej vychádza.
 
"Spiritualisti" tvrdia, že tak, ako sa treba starať o fyzické telo, musíme dbať aj na zdravú auru. Ak ju "odignorujeme", hrozí, že cez narušené "pole" vniknú do vnútra negatívne energie rôzneho druhu. Diagnostikovať nepriaznivé "vibrácie" možno viacerými spôsobmi. Ideálnou možnosťou je nájsť si ezoterika, ktorý kartami, kyvadlom alebo vlastnou intuíciou rozpozná jednotlivé energie a pokúsi sa ich rozpustiť, prípadne vám dá rady, ako sa udržiavať v duchovnej čistote. Samozrejme, diagnostikovať energetické blokády si môžete aj sami - vyžaduje si to však silné napojenie na vyššie Ja alebo channelingové schopnosti, teda schopnosti spájať sa so svetom anjelov a pýtať si od nich odpovede na otázky. Jedna z novodobých metód na liečenie negatívnych energií sa volá tymorológia, ktorá pracuje s informačným poľom pacienta. Všetky negatívne energie, ktoré vniknú do hlbších "štruktúr" živej bytosti, sú totiž "zapísané" aj do info-poľa. Špecialista si ich odtiaľ "stiahne" a zabezpečí svetelné rozpustenie blokád.
 
Už od nepamäti používa človek rôzne amulety, talizmany a ochranné prvky, ktoré mu majú zabezpečiť "štít" pred negatívnymi energiami. V posledných rokoch ste isto spozorovali, že čoraz viac ľudí si na ruku viaže červenú šnúrku. Dôvod? Špagátik bráni pred prekliatím a porobením. Okrem neho existujú aj iné účinné techniky. Vyberte si tú, ktorá vám je najsympatickejšia:
- noste pri sebe ochranné minerálne kamene - červený koral, turmalín, krištáľ alebo obsidián
- každé ráno - len čo otvoríte oči - spravte si okolo seba svetelné "vajíčko"; za jeho škrupinu nepreniknú žiadne nepriaznivé "vibrácie"
- kúpte si ikonu alebo podobizeň archanjela Michaela a každé ráno na ňu chvíľu hľaďte, vyslovujúc prosbu: "Žiadam ťa, mocný archanjel, o celodennú ochranu. Ďakujem."
Znova však prízvukujeme, že najlepšou ochranou pre nepriaznivými energiami je čistota tela, mysle i duše. Láska, úprimnosť, rešpekt, vďačnosť, optimizmus a pozitívne očakávanie - to všetko sú atribúty, ktoré od vás záporné "vibrácie" odrazia rýchlosťou blesku.
 
Ezoterici dostávajú od klientov častú otázku: Kto ma preklial, kto mi porobil? V prípade, že patríte k ľuďom, na ktorých sa "nalepila" negatívna energia, skúste sa viac sústrediť na to, ako túto nepeknú "vibráciu" sňať, než na to, kto je za ňu zodpovedný. Ak sa totiž človek dozvie meno "odosielateľa", má tendenciu zlostiť sa naňho, alebo ešte v horšom prípade - poslať mu kliatbu späť. A to je chyba! Nepriaznivá energia sa nikdy nesmie vracať. Ak tak spravíte /prípadne o to požiadate ezoterika/, automaticky otvárate "démonický kanál", cez ktorý k vám budú "pritekať" ďalšie a ďalšie negatívne energie. Osobe, ktorá vám porobila, treba poslať jediné - a to je láska. Extrémne silná emócia, ktorá temnotu rozpúšťa svetlom.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574