Mimozemské únosy - fakt alebo fikcia? Návštevy "ufónov" pribúdajú aj na Slovensku

 

 

Hovorí sa tomu blízke stretnutie štvrtého druhu. Nič netušiaci človek si večer pokojne ľahne do postele, zatvorí oči a ponorí sa do spánku. Zrazu ho vyruší zvláštny zvuk alebo neobvyklé svetlo prichádzajúce spoza okna. Pretrie si oči, mysliac si, že ide o zlý sen. Nepomôže ani štipnutie sa do ruky. Strach umocnia čudné postavy, ktoré sa z ničoho nič zjavia pri posteli. Vidno len ich obrysy, pretože miestnosť je zaliata extrémne silnou žiarou. Nie, nie sú to ľudské entity. Od bežného pozemšťana sa líšia veľkými hlavami, dlhými krkmi a chudými, neobyčajne pohyblivými končatinami. Bezbranný človek na posteli sa chce pohnúť a utiecť. Je však priam prikovaný k matracu. Nedokáže dvihnúť ani prst. Nevšedné bytosti sa chvíľu len tak pozerajú. Vzduch je naplnený zvláštnou vôňou zhorenej gumy, občas sa ozve pískavý tón, pripomínajúci netradičnú formu neverbálnej komunikácie. Peklo pokračuje. Obeť cíti, ako mu postavy vnikajú do tela. Konkrétne operačné predmety síce nevidí, ale jednoznačne vníma dotyky studených končatín na svojej hlave, krku, hrudníku či pohlavných orgánoch. Hlavou mu preletí myšlienka, že sa stal „terčom“ mimozemského experimentu – „ufóni“ sa rozhodli skúmať ľudský organizmus. Bádanie zakončia implantovaním akéhosi čipu pod kožu. Vzápätí zmiznú.

Obeť je ráno unavená a vyšťavená ako citrón. Myseľ má zmätenú a kladie si otázku, či to bol sen, alebo holá skutočnosť. Nakoniec sa utvrdí teóriou, že išlo o fikciu z vyčerpanosti a dlhodobého stresu. Pri pohľade do zrkadla sa však zhrozí – na mieste, kde mu neželaní návštevníci implantovali mimozemský čip, sa nachádza malá ranka...

 

Ak si myslíte, že toto je príbeh vystrihnutý zo sci-fi filmu, mýlite sa. „Ufónske“ stretnutia hlásia ľudia z celého sveta, Slovensko nevynímajúc. Zvláštne príhody sa množia najmä od päťdesiatych rokov minulého storočia. Nie je vylúčené, že k nim dochádzalo aj skôr, len ostávali utajené, tabuizované a chránené pred zvedavými médiami. Aj do redakcie portálu Svet pozitívnej mágie prichádzajú mnohé listy, v ktorých čitatelia opisujú zvláštne zážitky spojené s mimozemskými civilizáciami. Scenár je zväčša rovnaký – ku kontaktu medzi pozemšťanom a „ufónom“ dochádza v nočných hodinách, človek ostáva paralyzovaný, mimozemšťania ho skúmajú a nakoniec mu do tela „voperujú“ malý predmet, vďaka ktorému ho môžu sledovať aj v nadchádzajúcom období.

„Prvýkrát prišli, keď som mala 27 rokov. Bola som tesne po komplikovanom rozvode, takže som si myslela, že sú to všetko iba halucinácie spojené s únavou tela i duše. Keď však prišli druhýkrát, vedela som, že nejde o výplod mojej fantázie. Mimozemšťania si ma vybrali ako jednu zo státisícov ľudí na celom svete, aby mohli skúmať moje telo, ale aj myšlienky a správanie,“ píše čitateľka z Prievidze. Podobné zážitky má aj dôchodca z Pezinka, ktorý tvrdí, že v mokvajúcej rane na pravej nohe má implantovaný čip, vďaka ktorému je pod ustavičným drobnohľadom mimozemských bytostí.

 

Najkurióznejší prípad, ktorý analyzovali stovky novinárov vo všetkých kútoch sveta, sa stal v roku 1961 v Amerike. Berneymu Hillovi a jeho manželke Betty sa počas nočnej jazdy zjavil na oblohe obrovský disk, ktorý začal krúžiť nad ich autom. Manželia vystúpili z vozidla a vzápätí stratili vedomie. Precitli až po dvoch hodinách. Na aute mali niekoľko vypálených škvŕn. Obaja sa časom podrobili hypnóze. Výsledky boli šokujúce – vypovedali, že ich uniesli „ufóni“. Betty dokonca nakreslila tvár mimozemšťana. Bytosti ich premiestnili na palubu vesmírneho korábu a „páchali“ na nich rôzne vyšetrenia. Manželia napísali o hrôzostrašnom zážitku aj knihu.

Celosvetový rozruch a takzvanú „ufo-mániu“ vyvolali v roku 1973 aj dvaja mladí Američania, ktorých mali uniesť vesmírne bytosti. V osudný deň chytali ryby a zrazu započuli obrovský hluk. Oslepili ich silné modré svetlá a zazreli pristávať niečo mohutné. Rybári ostali paralyzovaní, v úteku im bránila akási neviditeľná sila. Podľa ich výpovedí sa „ufóni“ pohybovali tesne nad zemou. Následne ich vzali na palubu masívneho korábu, kde sa odohrávali rozličné vyšetrenia, experimenty a testy. Približne po hodine ich vrátili na pôvodné miesto. Boli vraj celí premrznutí. Obaja Američania súhlasili s hypnózou, pretože jednohlasne tvrdili, že hrôzostrašný príbeh si nevymysleli, ale sa skutočne stal.

 

Kto vlastne „ufóni“ sú a prečo sme pre nich my, pozemšťania zaujímaví? Otázky, na ktoré nepoznáme striktné odpovede. Nabádajú iba k špekulatívnym teóriám. Ľudia s bujnejšou fantáziou v tom majú jasno – mimozemská civilizácia skúma ľudskú rasu. Nevedno však, s akým cieľom a poslaním. Neveriaca časť populácie hovorí o tajných armádnych zložkách, ktoré manipulujú s ľudským vedomím a robia pokusy na nič netušiacich osobách. Úplní skeptici nepripúšťajú ani jednu, ani druhú možnosť, tvrdiac, že ide o výmysel psychicky labilných osôb.

 

Do takzvanej kategórie UFO radíme všetky neidentifikovateľné lietajúce objekty alebo zvláštne bytosti nepochádzajúce z pozemských sfér. Koráby môžu mať rôzne veľkosti aj tvary. Očití svedkovia hovoria o klasickom tanieri, guli, hviezde, či dokonca podlhovasom predmete pripomínajúcom cigaru. Objekty mávajú nekoordinované pohyby a z oblohy sa dokážu stratiť počas jedinej sekundy. Ľudia, ktorí majú za sebou osobné stretnutie s nadpozemskými entitami, používajú pri opise bytostí rôzne prívlastky. Niektorí hovoria o nízkych postavách s mohutnými hlavami a obrovitánskymi čiernymi očami. Podľa iných svedectiev vyzerajú „ufóni“ ako plazy, pavúky či roboty. Na Zem prichádzajú v rôznych intervaloch, no údajne sa počet ich návštev zvyšuje. Aj slovenskí ufológovia tvrdia, že niet mesiaca, kedy by sa cez naše územie neprehnali „mužíci“ v lietajúcich tanieroch s tykadlami na hlavách. V neoficiálnej štatistike je zaznamenaných približne 500 dôveryhodných prípadov. Posledný – a mimoriadne zaujímavý – sa odohral približne pred pol rokom v okolí Bratislavy. Na oblohe sa zjavili farebné oblaky, ktoré pripomínali dúhu. Neďaleko nich sa nachádzal zvláštny svetelný úkaz. Pozorovali ho desiatky domácich. „Objekt vyzeral ako druhé Slnko,“ prezradila jedna zo svedkýň nezvyčajného javu.

Zdá sa, že podobných úkazov a návštev z kozmu bude pribúdať. Ufológovia, ale aj ezoterici prezrádzajú, že čoskoro nadíde chvíľa, keď sa dlhodobo tabuizovaná téma prelomí a na povrch vyplávajú nové skutočnosti o mimozemských rasách. „Bolo by naivné myslieť si, že vo velikánskom vesmíre sme my, ľudia úplne sami. Len v našej galaxii sa nachádza približne stotisíc hviezd, okolo ktorých pravdepodobne obiehajú planéty – a viaceré z nich môžu byť podobné Zemi,“ myslí si renomovaný veštec a jasnovidec Peter. Tvrdí, že mnohí ezoterici sú v spojení s nadpozemskými entitami, len sa o tom mlčí. Svetelné bytosti človeku pomáhajú – ukazujú mu smer, povzbudzujú intuíciu, naštartúvajú nové, dosiaľ nepoznané zmysly, nazerajú do budúcnosti, posielajú vesmírne liečivé energie a vibrácie. Podľa Petra sú však v kozme aj temné bytosti, ktoré žijú zo zla, nenávisti, neprajnosti a ďalších hriechov ľudstva. „Jednoducho povedané, pod pojmom „dobrí ufóni“ môžeme rozumieť anjelov, archanjelov a duchovných sprievodcov. Naopak, „zlí mimozemšťania“ sú démonické a satanské bytosti,“ dodáva Peter.

 

Aká je skutočná pravda o mimozemšťanoch, o lietajúcich tanieroch a tajomných návštevách z kozmu, ostane zrejme ešte zopár rokov zahalené rúškom tajomstva. A tak to má byť. Ľudstvo dozrieva, duchovne rastie a informácie, ktoré by momentálne prijalo s odporom alebo strachom, bude v budúcnosti akceptovať s chladnejšou a pokojnejšou hlavou.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574