Máte telepatické schopnosti?

 

Stalo sa vám, že ste na niekoho mysleli a on sa vzápätí ozval? Skeptici si povedia, že je to náhoda. Ľudia, ktorí neignorujú veci medzi nebom a zemou, však vedia, že v takýchto prípadoch ide o telepatiu.
Napriek tomu, že sa o nej hovorí už stáročia, dosiaľ sa poriadne neprebádala. Známa je v podstate len definícia - telepatia je prenos myšlienok medzi dvoma alebo viacerými ľuďmi, ktorých "informačné polia" sa prepoja.

Mýtmi opradenú telepatiu skúmajú bádatelia už od 19. storočia.
Mnoho rokov sa robili pokusy s balíčkom kariet doktora Zenera. Ruby karát sú rovnaké, na líci je jeden z patich symbolov - hviezda, vlnovka, štvorec, kruh alebo kríž. Psychológ náhodne vyberie jednu z kariet a skúšaný telepat "háda", aký symbol je na zadnej strane. Sú ľudia, ktorí sa netrafia ani do jedného symbolu. Citlivejší a vnímavejší jedinci však dokážu uhádnuť aj desať z desiatich symbolov. Ako je to možné? Všetko vraj závisí od dvoch vecí - od sily a intenzity šiesteho zmyslu a od viery. Ten, čo pochybuje, uhádne pravý symbol len horko-ťažko.

Telepatia sa veľmi často vyskytuje v situáciách, keď nám blízka osoba odchádza na "druhý breh". V myšlienkach alebo vo sne vyšle signál, že jej čas na zemi sa kráti. V podstate sa s nami príde rozlúčiť. Fyzicky to možné nie je, a tak sa s nami spojí na energetickej báze. Skúsenosti s tým majú aj velikáni - napríklad ruský polyhistor Lomonosov. Celý život spomínal na udalosť, keď sa mu prisnilo o otcovi. Vo vízii ho zazrel pri skalnatom pobreží v mohutnej búrke. Cítil, že mu hrozí nebezpečenstvo. O pár hodín sa dozvedel, že otec stroskotal v ľadovom oceáne.
Odborníci skúmajú okrem "posmrtnej telepatie" aj nadzmyslovú komunikáciu medzi človekom a zvieraťom. Sú vraj ľudia, ktorí dokážu nadviazať neverbálne spojenie so svojím štvornohým miláčikom.

Či už na telepatiu veríte, alebo nie, vyskúšajte si zopár jednoduchých domácich pokusov. Spraviť si môžete napríklad kartičky so symbolmi. Poproste iného rodinného príslušníka, nech postupne ťahá desať z nich. Symboly na druhej strane vám, samozrejme, neukáže. Zapisujte si, aký symbol "naciťujete" pri príslušnej karte. Na záver si svoje postrehy porovnajte s realitou.
Inou telepatickou hrou je "Hádaj, na čo myslím".
Sadnite si s priateľom alebo inou blízkou osobou chrbtami k sebe, uvoľnite sa a na nič nemyslite. Samozrejme, skôr ako si sadnete, dohodnite sa, kto bude „vysielač“ a kto „prijímač“. Ten, kto informáciu pošle, začne na čosi myslieť - môže to byť predmet, číslo, aktivita. Napojte sa na jeho informačné pole a skúste zistiť, nad čím práve uvažuje. Možno zistíte, že vo vás drieme dokonalý telepat.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574