MÁGIA PEŇAZÍ - každý z nás si zaslúži život v blahobyteNech sa človek snaží žiť akokoľvek duchovne a "nematerialisticky", bez peňazí to nejde. Potrebujeme ich na každom kroku. Bez "grošov" si nekúpime rožok, oblečenie ani knihu. Od momentu, ako vznikli, vedú ľudia početné diskusie o tom, prečo peniaze niekto má a niekto zasa nie. Ak patríte do "skupiny", ktorá musí preratúvať každučké euro, zrejme ste ešte neodhalili tajomstvá "finančnej mágie". Vďaka zmene myslenia, úprave takzvanej "vibrácie hojnosti" a pozitívnym rituálom môžete do vašej peňaženky alebo na bankové konto pritiahnuť toľko peňazí, koľko potrebujete. Základom všetkého je však silná viera v to, že sa vám to podarí.

 

Platidlá používa ľudstvo už neuveriteľných 2500 rokov. Najskôr vstúpili do obehu kovové peniaze. Na prelome letopočtu žili na našom území Kelti, ktorí boli známi tým, že ťažili rudy a spracúvali kovy. Práve oni boli tvorcami prvých skutočných mincí.

Trvalo niekoľko storočí, kým ľudia pochopili, že namiesto zlatých alebo strieborných "okruhliakov" môžu používať aj platidlá papierové. Boli ľahko prenosné, lepšie manipulovateľné a bezpečné.

 

Ak chcete do svojho života pritiahnuť blahobyt a hojnosť, v prvom rade sa musíte stotožniť s teóriou, že peňazí je vždy a všade nadostač. Financie boli, sú i budú. To, či teda "pritečú" do vášho života a v akom rozsahu, závisí od sily vašej "peňažnej vibrácie". A ako si túto vibráciu nastavíte? Pozitivizmom a optimizmom. Je naozaj dôležité, ako v skutočnosti o peniazoch rozmýšľate, no ešte dôležitejšie je to, čo pri myšlienke na financie prežívate. Keď hovoríte alebo rozmýšľate nejako takto: "Ach, to by bolo pekné, keby som si to len mohol dovoliť...", nemáte primerané vibračné naladenie, aby ste si hojnosť, po ktorej túžite, aj pritiahli. Pocit sklamania, ktorý pramení z presvedčenia, že si niečo nemôžete dovoliť, poukazuje na to, že "váhy" vašich myšlienok sú viac naklonené na stranu negativizmu a nedostatku, než na stranu radosti, vďačnosti a pozitívneho očakávania.

Existuje priam dokonalý súlad medzi myšlienkami a pocitmi, ktoré máte v súvislosti s peniazmi, a samotnou realitou, či financie skutočne "pritekajú" do vášho života. Keď sa s týmto súladom "stotožníte" a rozhodnete sa napraviť a "vykorigovať" svoje myšlienky, nájdete cestu k "štedrosti vesmíru", a teda k dokonalému blahobytu. Platí totiž jednoduchá premisa: z "univerza" dostáva človek to, na čo myslí. Ak uvažujete nad dostatkom a hojnosťou, vesmír je prajný a štedrý. V opačnom prípade vám z blahobytu "kradne".

 

Ako upraviť svoje myšlienky, aby ste sa stali "magnetom" na peniaze:

-        Poďakujte sa za každý príjem aj výdavok.

-        "Nemeditujte" nad peniazmi, nazaoberajte sa nimi. To znamená, že keď si k vám nájdu "cestičku", poďakujte, potešte sa, no neprejavte prehnané emócie. Rovnaký princíp platí aj vtedy, keď vám financie ubudnú vplyvom nečakaných výdavkov. Svoj záväzok zaplaťte bez toho, aby ste nad stratou peňazí uvažovali. Je dokázané, že peniaze nemajú rady, keď sa nimi človek príliš zaoberá.

-        Pracujte na svojej sebaláske. Doprajte si všetko, po čom túžite. Ak jestvuje niečo, na čo momentálne nemáte peniaze, neriešte to, nezaoberajte sa tým.

-        Správajte sa korektne a čestne. Peniaze sú "inteligentná energia", ktorá veľmi rýchlo odhalí temné a nekalé myšlienky.

-        Zo slovníka vynechajte slová negatívneho rázu - "nechcem", "nemôžem", "nemám", "nedá sa"... Financie rýchlo odchádzajú od ľudí, ktorí sú "presiaknutí" skepsou a záporným uvažovaním.

-        Buďte aktívny, dynamický a tvorivý človek. Peniaze milujú akčnosť, pružnosť, promptnosť, spontánnosť a kreativitu.

-        Každý deň si hovorte pozitívne afirmácie a mantry - "Som bohatý", "Mám rád peniaze a peniaze majú rady mňa", "Som magnetom na peniaze"...

-        Pracujte na vlastnej "štedrosti". Každý mesiac pomôžte aspoň jednému človeku, ktorý peniaze potrebuje viac ako vy sami.

 

Popri úprave myslenia môžete siahnuť aj po "vysokej finančnej mágii". Tu sú tri mocné rituály:

1.     Prvý magický úkon je veľmi jednoduchý. Stačí, ak každý deň počas štyroch týždňov zapálite červenú čajovú sviečku a požiadate archanjela Uriela o zvýšenie vašej finančnej vibrácie. Sviečku vždy nechajte dohorieť.

2.     Druhý rituál možno praktizovať vtedy, keď napadne čerstvý sneh. K mystickému úkonu potrebujete šálku šošovice, toľko ľubovoľných mincí, koľko máte práve rokov, a bankovku s najvyššou nominálnou hodnotou, akú nájdete v peňaženke. Do šálky položte bankovku a vsypte do nej šošovicové zrnká zmiešané s mincami. Tento úkon spravte večer - najlepšie vo štvrtok. Šálku položte na vnútorný parapet, aby na ňu počas noci dopadali mesačné lúče. Skoro ráno vezmite šálku, vyberte z nej bankovku i mince a zájdite do zasneženej prírody. Na niekoľko sekúnd si ľahnite do čistého, nepoškodeného snehu, aby sa v ňom vytvoril odtlačok vášho tela. Do odtlačku nasypte šošovicové zrná - rozdeľte ich súmerne do všetkých častí. Odtlačok následne zasypte snehom. Do konca zimy - keď zmizne všetka biela "prikrývka" - prídu do vášho života nečakané peniaze.

3.     K tretiemu rituálu potrebujete striebornú sviečku, sklenenú misku s trochou vody, pero a zápisník, dva kamene, ktoré nájdete vo voľnej prírode, a kadidlovú esenciu. Najskôr si svoje finančné priania zaznamenajte do zápisníka. Ten potom položte na stôl medzi dva kamene. Do ich blízkosti položte sviečku aj misku. Keď budete do vody pridávať kadidlovú esenciu, opakujte trikrát toto zaklínadlo: "Mocné univerzum, splň mi moje želania neskrotnou rýchlosťou." Vodou s kadidlom potom jemne pofŕkajte svoju peňaženku, kreditnú kartu alebo výpis z bankového účtu. Kamene majte tri mesiace na pracovnom stole.

 

Pri "magnetizovaní" peňazí v domácnosti môže pomôcť aj staré čínske učenie, teda feng-šuej. Tu sú niektoré rady:

1.     Na zabezpečenie hojnosti v domácnosti potrebujete tri zlaté sošky Budhu. Umiestnite ich na juhovýchod, sever a západ.

2.     Na juhovýchod postavte väčšiu rastlinu, napríklad čínsku ružu. Nahradiť ju môže obraz s kvetinovým zátiším.

3.     Juhovýchodnú stenu namaľujte zelenou alebo modrou farbou.

4.     Na západ umiestnite kovové predmety, napríklad poloplnú misku s mincami. Finančnú vibráciu na tomto mieste zvýši aj ametystová geóda.

5.     Na vnútornú kľučku vchodových dverí zaveste 6 čínskych mincí.

 

*Zaujímavosť: každé znamenie zverokruhu má iný vzťah k peniazom:

Baran: Ak po peniazoch túži, dokáže ich svojimi nápadmi a aktivitou zarobiť. No dlho ich na konte neudrží, pretože ich rád minie na osobný prospech.  

Býk: Peniaze dokáže zarobiť - najmä vtedy, ak mu chýbajú alebo ak po niečom túži. Má "čuch" na dobré investície. Je štedrý a finančne pomôže tým, ktorí to potrebujú.

Blíženci: Ich vzťah k peniazom je nestály. Raz ich majú, inokedy zasa nie. Finančné "dno" im však hrozí len málokedy.

Rak: K spokojnému životu potrebuje byť finančne zabezpečený. Obáva sa nedostatku a "plodí" v sebe strachy. Práve tie od neho môžu peniaze "odťahovať".

Lev: Na financie má cit, zarába ich pomerne ľahko. Peniaze pre neho predstavujú moc. Nechýba mu štedrosť, ale ani túžba po luxuse.  

Panna: Jej logika je povestná. Analýzou sa vždy dopracuje k správnemu finančnému rozhodnutiu. Nerada riskuje. Jej konto rastie pomaly, ale isto.  

Váhy: Peniaze vedia zarobiť, ale aj minúť. Často žijú bez rezervy, čo im v prípade nepredvídateľných situácií môže spôsobovať finančné "suchoty".  

Škorpión: Je cieľavedomý a dobre vie, ako sa dopracovať k úspechu i peniazom. Občas investuje do nevýhodných obchodov.

Strelec: V zarábaní peňazí je často úspešný, v "udržaní" financií už taký šikovný nie je. Občas môže padnúť na dno.  

Kozorožec: Je praktický a mať solídne bankové konto je pre neho samozrejmá vec. Pri získavaní peňazí ide niekedy cez "mŕtvoly".  

Vodnár: Práca je pre neho často dôležitejšia ako peniaze. No na ich zarábanie má dobre vyvinutú intuíciu, a tak mu málokedy chýbajú.

Ryby: Túžia po bezstarostnom a príjemnom živote, ale nebaví ich peniaze zarábať. Najlepšie je, ak vytvoria tandem s niekým, kto ich vynikajúce nápady zavedie do praxe. Potom si vychutnávajú finančnú stabilitu.  

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574