Jarné upratovanie odoženie negatívne energie

 

 

Pribúdajúce jarné lúče priam nabádajú ku kompletnému upratovaniu príbytku. A nie je to náhoda. Po zime je dom či byt, doslova, zaprataný negatívnymi energiami a "stojacimi" vibráciami. Jediným spôsobom, ako tieto energie zlikvidovať a "zabrzdené" vibrácie uviesť do pohybu, je chytiť do rúk metlu, handru, saponát i prachovku a pustiť sa do veľkej jarnej očisty. A tým, že upracete izby, vyčistíte aj svoju myseľ. Príbytok, v ktorom žijeme, je totiž s mysľou prepojený neviditeľnými nitkami. Ľudia, ktorí majú v domácnosti všetko "tip-top", si zväčša vedia aj kvalitne zorganizovať svoj život a mať v ňom poriadok. Naopak, tí, ktorých domy či byty pripomínajú smetisko, majú "bordel" aj v myšlienkach, a teda i v živote ako takom.
Jarné upratovanie má svoje striktné pravidlá, a to podľa starého čínskeho učenia feng-šuej. Ak dodržíte aspoň niektoré z nich, váš príbytok sa akoby mávnutím čarovného prútika zmení na kráľovstvo pokoja a harmónie.

Prvým krokom je vetranie. Nepostačí však otvoriť jedno okno a tváriť sa, že do príbytku prúdi dobrá energia. Priaznivé vibrácie vnesiete do priestoru tak, že pootvárate všetky obloky, aby vznikol prievan. Do bytu alebo domu začne okamžite prúdiť priaznivá energia "čchi", ktorá "prevetrá" všetky kúty a zákutia, vstrebe negatívne energie a vzápätí ich vynesie von ďalším oknom. Počas jarných dní vetrajte každý deň, a to aspoň 10 minút.

Ďalšou úlohou je zbaviť sa nepotrebností a zbytočností. Platí jednoduché pravidlo - ak ste určitý predmet nepoužili minimálne pol roka, v podstate ho vôbec nepotrebujete, a preto prichádza čas na jeho likvidáciu. Dajte ho do smetiaka alebo darujte človeku, ktorý sa mu poteší. Povyhadzujte staré topánky, šaty, noviny, časopisy, elektroniku alebo nezmyselné drobnosti, ktoré si odkladáte "na horšie časy". Všetky zbytočnosti obsahujú takzvanú mŕtvu energiu, ktorá priestor zanáša hustotou a temnotou. Pri upratovaní a zbavovaní sa nepotrebností postupujte od najmenej využívanej miestnosti k tej najpoužívanejšej. V prípade, že máte poschodový dom, upratujte zhora nadol.

Nepriaznivé vibrácie sa ukrývajú aj v rohoch miestností. Zbavte sa všetkých pavučín. Každá pavučina vraj predstavuje usadenú negatívnu situáciu, ktorú ste prežili. Tým, že pavučina ostáva v priestore, vnútorne sa neviete zbaviť spomienok na nepríjemnú udalosť. Odstránením sietí minulosť zo svojho života "odstrihnete".
Nezabudnite povynášať z príbytku zhnité, odumreté alebo sušené kvety. Sú totiž "magnetom" na choroby. Poumývajte okná aj zrkadlá. Obloky musia dýchať čistotou preto, aby cez ne plynule prúdila do izieb dobrá energia. Zrkadlá udržujte v čistote z iného dôvodu - ak sú špinavé, v nočných hodinách cez ne do príbytku prichádzajú zlí duchovia a démoni - aspoň tak vraví staré čínske učenie.
Vo všetkých izbách poutierajte prach, nevynechajte ani chúlostivé miesta, ktoré ostávajú na prvý pohľad skryté - priestory za skriňami alebo pod posteľou, poličky či záhyby lustrov.

Veľké jarné upratovanie sa nesnažte stihnúť za jeden víkend, prácu si rozložte na pár dní. Pri očiste sa usmievajte, robte to s radosťou. Ak by ste upratovali s hnevom alebo odporom, do očistených izieb by sa veľmi rýchlo vrátili negatívne vibrácie.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574