Energo-choroby útočia! Kliatby, porobeniny, urieknutia...

 

 

Stovky bezradných listov a mailov, stovky zúfalých otázok, stovky volaní o pomoc. Redakciu portálu Svet pozitívnej mágie, doslova, bombardujú čitatelia s jednou jedinou požiadavkou: Odstráňte zo mňa kliatbu!

Skutočne! S takzvanými energetickými chorobami, ku ktorým okrem kliatby radíme aj urieknutie a porobenie, sa roztrhlo vrece. Doba tomu, žiaľ, praje. Ľudia si závidia, šíria okolo seba zlo, posielajú jedovaté šípy každému, kto im je nesympatický. Nie každý nezdar v živote však treba spájať s prekliatím. Na základe množstva listov sme sa rozhodli pripraviť ezoterický špeciál o takzvaných energo-ochoreniach. Možno sa v nasledujúcich riadkoch nájdete a zistíte, že za nešťastie, ktoré aktuálne prežívate, môže negatívna energia vyslaná od neprajníka, závistlivca či soka v láske. Nie je však vylúčené ani to, že po prečítaní ezoterického špeciálu pochopíte, že nepriaznivé udalosti alebo situácie nemajú nič spoločné s kliatbou ako takou. Životný nezdar sa spája i s karmou, teda osudom, vlastným negatívnym uvažovaním či jednoduchou „náhodou“, ktorá čoskoro pominie a nad vašou hlavou sa opäť zjaví slnko.

Slovo prekliatie je latinského pôvodu, kde sa používa termín „maledicere“, čo v preklade to znamená „slovami darovať zlo“. Energetické choroby nie sú novodobou záležitosťou. S temnými praktikami sa stretávame u všetkých starovekých národov. V Biblii sa slovo „kliatba“ používa 230-krát. Opakom prekliatia je požehnanie.

Cudzie negatívne energie možno rozdeliť do troch skupín. Ide o

-        kliatby,

-        urieknutia a

-        porobenia.

 

 

*Kliatba

Aby ste si dokázali predstaviť silu a účinok prekliatia, spomeňte si na rozprávku o Šípovej Ruženke. Po jej narodení prišli k dieťatku sudičky a každá mu čosi priala. Jedna z nich – zrejme tá najzákernejšia – vyslovila kliatbu: „Keď sa Ruženka pichne do prsta ostrým predmetom, zaspí hlbokým spánkom.“ A stalo sa. Princezná sa bodla vretienkom, čím sa naplnili slová krutej kliatby. Upadla do temných, takmer nekonečných snov. A spolu s ňou i celé kráľovstvo. Z rozprávky vyplýva, že prekliatie ako také máva niekoľkogeneračný charakter. Zväčša sa netýka iba osoby, na ktorú bolo „uvalené“, ale súvisí s rodom ako takým. Samozrejme, príbeh o Šípovej Ruženke je iba fikciou, no v reálnom živote to funguje podobne – kliatba spôsobí obeti úpadok tela i duše, no zároveň sa jej „pazúry“ dotknú aj ostatných členov rodiny, prípadne ďalších generácií.

Na to, ako kliatba vzniká, sme sa spýtali renomovaného veštca Petra. „Každý človek má fyzické aj energetické telo. Fyzické je to, ktorého sa vieme dotknúť rukami. Energetické telo voľným okom nevidíme. Kliatby ako také sú „zakódované“ práve v energetickom systéme ľudí. Prekliatie má silné vibrácie, a preto sú údaje o ňom zaznamenané aj v takzvanej Akášickej kronike. Táto kronika je vlastne „duchovná knižnica“, kde sa nachádzajú listiny a zvitky s opisom života konkrétneho človeka, jeho rodiny i rodu.“ Jasnovidec Peter dodáva, že zdravého, harmonického a čistého človeka obklopuje svetlo. Kliatba toto svetlo narúša a mení na akýsi temný oblak, ktorý potom danú osobu „sprevádza“ na každom kroku. Niektorí ezoterici hovoria, že prekliatie „stráži“ čierny duch, prilepený na obeť.

Kliatba môže vzniknúť dvojako – slovom a skutkom. Slovná kliatba funguje na báze vyrieknutej vety, napríklad: „Preklínam ťa!“, alebo „Bodaj by sa ti už nikdy nedarilo!“, alebo „Zničím celú tvoju rodinu!“ Negatívnych formuliek je nespočetne veľa. Dá sa povedať, že každé záporné prianie inému človeku je prekliatím. Sila kliatby potom súvisí s intenzitou vypovedaného slova.

Prekliatie skutkom sa spája s hriechmi človeka. Každá neresť, každý neduh, každý hriech priťahuje temných duchov, ktorí „okupujú“ ľudské telo i dušu a konkrétnej osobe spôsobujú jedno nešťastie za druhým.

Osobitnú kapitolu zohráva takzvané „samoprekliatie“, keď človek vyšle negatívnu energiu sám sebe. Dôvodom býva nedostatočná sebaláska, sebaúcta, sebahodnota, ponižovanie sa pred inými, sebatrýzeň, sebaľútosť, nespokojnosť s vlastným telom, dlhodobé výčitky.

 

*Urieknutie

Kedysi sa táto forma kliatby nazývala „z očí“. Z toho vyplýva, že ide o poslanie negatívnych vibrácií pohľadom a škaredými slovami, ktoré zákerná osoba priamo vypovie alebo na ne myslí. Zlorečením sa privolávajú démonické energie, ktoré potom urieknutie „napĺňajú“ v praxi. K nekalej praktike inklinujú ľudia z rôznych dôvodov, najčastejšou príčinou je závisť, neprajnosť, boj v láske či kariérne súperenie. Urieknutie nemá takú silu ako prekliatie a zväčša neprechádza do rodových línií.

Špecifickou formou urieknutia je energetický vampirizmus. Bio-upír sa „napichne“ na auru iného človeka a berie si jeho silu a vitalitu. Obeť sa cíti unavená, vyšťavená, stráca chuť do života.

 

*Porobenie

Za takzvanými porobeninami je pokus spôsobiť inému človeku fyzické alebo duševné zlo pomocou temných bytostí, ktoré „útočníkovi“ prisluhujú. Negatívna energia sa zväčša ukrýva v predmete, ktorý obeť získa od neprajníka. Môže ísť o talizman, šperk, sošku alebo ľubovoľnú vec, ktorá nie je venovaná z lásky, ale zo zlého úmyslu. Porobený predmet vlastníkovi škodí, ba dokonca môže spôsobiť posadnutosť, ak temný duch vnikne do tela oslabeného jedinca. V takom prípade je potrebné vyhľadať pomoc exorcistu, čiže vyháňača démonov. Porobeniny často posielajú i čierni mágovia, ktorých niektorí ľudia vyhľadávajú s cieľom ublížiť iným osobám.

Porobenina sa robí na maximálne 20 rokov. Prekliatie dokáže človeka ovplyvňovať počas celého života, ba dokonca môže zasahovať do siedmich pokolení. Veštec Peter tvrdí, že s čiernou mágiou sa neslobodno zahrávať: „Akákoľvek vyslaná negatívna energia sa vracia, a to niekoľkonásobne! Každý človek by mal preto dbať na čistotu svojich slov a myšlienok.“

 

Príznaky negatívnych energií:

- psychické zrútenie, depresie

- pocit, že človek nie je vo svojej koži

- výbuchy hnevu alebo iných nepriaznivých emócií

- opakujúce sa choroby, pričom klasická ani alternatívna medicína nepomáha

- slabosť tela

- rozpad manželstva a rodiny

- trvalý nedostatok financií

- náchylnosť k nehodám a úrazom

- predčasné úmrtia v rodine, viaceré samovraždy za sebou

 

Samozrejme, žiaden z týchto príznakov nestačí na to, aby sa mohla dokázať prítomnosť prekliatia, porobenia či urieknutia. Stanoviť presnú diagnózu energetickej choroby možno len vtedy, keď je prítomných viacero znakov alebo niektorý z nich má extrémne silné účinky.

 

Ak sa negatívna energia potvrdí, treba pristúpiť k očiste. Tú by mal spraviť skúsený odborník – kňaz alebo ezoterik pracujúci s čistými, anjelskými energiami. Je fakt, že mnoho okultistov pracuje s temnými bytosťami, takže namiesto odstránenia kliatby by ste mohli byť „bohatší“ o ďalšie nepriaznivé energie.

Tí odvážnejší môžu vyskúšať aj samočistenie. V prvom rade je potrebné zbaviť sa strachu z kliatieb. Strach je totiž mimoriadne silná vibrácia, ktorá priťahuje temných duchov. Za ustráchanosťou sa navyše ukrýva nedostatočná viera v Najvyššieho. Súčasťou „autoočisty“ by malo byť zbavenie sa hriechov – zlorečenia, ohovárania, intríg, klamstiev, nevery, striedania partnerov, prehnanej mamony, lakomosti, lenivosti, hnevlivosti. Akákoľvek nenávisť otvára brány „pekelníkom“. Pamätajte, že čím viac svetla budete mať v duši i tele, tým menej nepriaznivých energií sa na vás „nalepí“.

Spraviť si môžete aj rituál zvaný „dúhový kúpeľ“. Zapáľte sviečku ľubovoľnej farby, najlepšie bielu alebo modrú. Zatvorte oči a privolajte na pomoc Ježiša alebo mocných archanjelov, najmä archanjela Michaela, ktorý je bojovníkom proti diabolským silám. Požiadajte ich o čistiaci vodopád. Predstavte si seba samého v Adamovom rúchu. Vnímajte, ako sa nad vami vytvorí nádherná dúha. Vzápätí z nej začne padať farebný dážď. Preciťujte, ako kvapky dopadajú na vaše telo a zmývajú všetko negatívne, nepriaznivé a záporné. Keď dážď ustane, bude to znamenie, že čistiaci proces sa ukončil. Nezabudnite sa duchovnému svetu poďakovať.

 

Okrem odstraňovania negatívnych energií je dôležitá aj prevencia, teda ochrana pred kliatbami. Najsilnejší obranný štít vytvára čistota v srdci i mysli. Každý deň sa modlite, prihovárajte sa duchovnému svetu. Myslite pozitívne, ustavične si hovorte pozitívne afirmácie a mantry. Usmievajte sa na seba aj iných ľudí. Obliekajte sa do farebných šiat, tmavé odtiene – najmä čiernu – zahoďte do koša. Každé ráno si môžete robiť takzvanú svetelnú ochranu pomocou anjelského vajíčka. Predstavte si, ako ste súčasťou velikánskeho vajca a za jeho škrupinu k vám nepreniknú žiadne negatívne vibrácie. Chrániť sa môžete aj minerálnymi kamienkami. Kliatby, porobeniny a urieknutia „odbíja“ turmalín, obsidián, koral, serafinit a čaroit. Od negatívnych energií očisťuje selenit, záhneda a, samozrejme, univerzálny kamienok krištáľ.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574