Čakrové kamienky – spoznajte uzdravujúcu silu vzácnych minerálov

 

 

Túžite po dokonalom zdraví? Starajte sa o svoje čakry. Sú to energetické centrá, ktoré sa točia a do tela „vháňajú“ pozitívne vibrácie. Keď sú priblokované, priaznivé energie do organizmu „nepritekajú“, a preto chorľavieme. Každý človek má sedem základných čakier a každá z nich zodpovedá za chod konkrétnych orgánov. Harmonizovať energetické centrá možno rôzne – farbami, vôňami, hudbou či meditáciou. Ideálnou technikou, ktorú zvládne naozaj každý, je uzdravovanie čakier pomocou minerálnych kameňov.

 

*Achát – prvá, teda základná čakra

Liečivé účinky: problémy s pohybovým aparátom, artritída, reuma, dna, bolesti chrbtice, ťažkosti spojené s hrubým črevom, hemoroidy, problémy so zubami alebo nechtami, poruchy krvotvorby

 

Spirituálna energia kameňa: achát dodáva istotu, stabilitu, pevnú pôdu pod nohami. Odporúča sa všetkým, ktorých sužuje nerozhodnosť či pasivita. Do života prináša dynamiku, nadšenie, odhodlanosť, trpezlivosť, a teda aj pozitívne zmeny. Rozpúšťa finančné blokády, priťahuje vhodnú prácu, privoláva kariérny postup. Nositeľovi dodáva sebavedomie, sebalásku a sebaúctu.

 

Použitie kameňa: minerál prikladajte na bolestivé miesto alebo ho pri meditácii držte v rukách. Na pomoc môžete privolať archanjela Uriela.

 

*Mesačný kameň – druhá, teda sexuálna čakra

Liečivé účinky: problémy s urogenitálnym traktom, ochorenia ženských alebo mužských orgánov, pohlavné choroby, poruchy obličkového systému, starosti s močovými cestami či mechúrom

 

Spirituálna energia kameňa: minerál sa postará o upokojenie rozbúrených citov. Potláča hnev, smútok, precitlivenosť, dokonca aj žiarlivosť. Mimoriadne intenzívne pomáha ženám pri riešení citových problémov – nevery, rozchodu či rozvodu. Nežnejšiemu pohlaviu dodáva istotu, stabilitu, ale aj sebalásku a sebaúctu. Vďaka aduláru sa aj zo „šedej myšky“ môže vykľuť hotová princezná. Je to tiež silný ezoterický minerál. Ako už vyplýva z jeho názvu, je úzko spojený s nocou, lunou, intuíciou a spiritualitou. Človeku otvára tretie oko, posilňuje jasnovidné schopnosti, spája s duchovnými bytosťami.

 

Použitie kameňa: mesačný kameň si prikladajte na oblasť lona alebo ho pri meditácii držte v rukách. Na pomoc môžete privolať archanjela Chamuela.

 

*Citrín – tretia, teda solárna čakra

Liečivé účinky: problémy s vnútornými orgánmi – žalúdkom, žlčníkom, slezinou alebo pečeňou, prekyslenosť organizmu, pálenie záhy, poruchy trávenia, anorexia

 

Spirituálna energia kameňa: magický žltý minerál pripomína slnko. Tak, ako nás dokážu dobiť pozitívnou energiou hrejivé lúče, aj tento kameň má schopnosť nastoliť v našom tele aj duši harmóniu, radosť a pokoj. Citrín pomáha pri rozpúšťaní hnevu, zlosti, nenávisti, ale aj smútku a depresií. Očisťuje našu osobnosť, posilňuje sebavedomie a sebalásku. Osvedčil sa aj v boji proti duševným chorobám. Pohlcuje stres a napätie, do temných priestorov vnáša svetlo a pokoj.

 

Použitie kameňa: citrín si prikladajte na oblasť žalúdka alebo ho pri meditácii držte v rukách. Na pomoc môžete privolať archanjela Jofiela.

 

*Jadeit – štvrtá, teda srdcová čakra

Liečivé účinky: problémy s kardiovaskulárnym systémom, choroby srdca, vysoký alebo nízky tlak, poruchy tepu

 

Spirituálna energia kameňa: jadeit je minerál čistoty a vyváženosti. Osobám, ktoré ho nosia, prináša harmóniu vo všetkých sférach života. Zvlášť silný je v oblasti lásky. Osamelým ľuďom priťahuje vhodného partnera, do naštrbených zväzkov "vlieva" stratené city. Čistí zlé rodinné vzťahy. Jadeituvoľňuje myseľ, zabezpečuje pekné sny. Vzácny minerál pomáha tehotným ženám lepšie zvládať kritické situácie. Mimoriadne priaznivo pôsobí aj pri samotnom pôrode.

 

Použitie kameňa: jadeit si prikladajte na oblasť hrudníka alebo ho pri meditácii držte v rukách. Na pomoc môžete privolať archanjela Chamuela.

 

*Chryzokol – piata, teda komunikačná čakra

Liečivé účinky: imunita, problémy s dýchacím traktom, zápaly hrdla, hrtana, priedušiek alebo pľúc, poruchy dýchania

 

Spirituálna energia kameňa: chryzokol je pokojný a pohodový kameň. Pomáha pri meditácii a komunikácii. Človek vďaka nemu lepšie vyjadruje svoje pocity a emócie. Súčasne pomáha rozpoznať, kedy je lepšie mlčať. Eliminuje hádky a konflikty. Pokiaľ ho máte doma, vyháňa negatívne energie všetkého druhu. Má blahodarný účinok na vzťahy, ktoré sa jeho zásluhou stávajú stabilnými a pevnými ako skala. Priťahuje múzu a tvorivého ducha.

 

Použitie kameňa: minerál si prikladajte na oblasť hrudníka alebo ho pri meditácii držte v rukách. Na pomoc môžete privolať archanjela Gabriela.

 

*Sodalit – šiesta, teda intuitívna čakra

Liečivé účinky: problémy so zmyslovými orgánmi – očami, ušami alebo nosom, poruchy mozgu či nervového systému

 

Spirituálna energia kameňa: podporuje meditáciu a hľadanie pravdy. Pomáha
zlepšovať intuíciu, cibrí tretie oko. Pri rozjímaní so sodalitom ľahšie nahliadnete do
„hĺbok“ osudu a pochopíte tajomstvá vlastného života.
Odstraňuje návaly paniky a prináša pokoj a vyrovnanosť. Pomáha liečiť strachy,
fóbie či negatívne myslenie. Podporuje sebavedomie.

 

Použitie kameňa: sodalit si prikladajte na oblasť tretieho oka /stred čela/ alebo ho pri meditácii držte v rukách. Na pomoc môžete privolať archanjela Metatrona.

 

*Ametyst – siedma, teda korunná čakra

Liečivé účinky: bolesti hlavy, psychické ťažkosti, depresie, choroby mozgu, únava, poruchy spánku

 

Spirituálna energia kameňa: spája s anjelmi a archanjelmi, umocňuje kontakt s duchovným svetom. Človeka ponorí do hlbokej meditácie, v ktorej môže získať odpovede na všetky otázky - spojené s minulosťou, prítomnosťou i budúcnosťou. Otvára tretie oko, cibrí intuíciu. Ak ho pri sebe nosíte počas prechádzok v prírode, bude k vám priťahovať lesné bytosti - škriatkov či víly. Ametyst má zároveň ochrannú funkciu. Šperky z tohto minerálu chránia pred porobením alebo prekliatím. Ametystová drúza dobíja dobrou energiou iné kamienky. Stačí, ak ich na noc položíte do otvoru na drúze alebo aspoň do bezprostrednej blízkosti minerálu. Ametyst nabíja talizmany a amulety pozitívnymi vibráciami.

 

Použitie kameňa: mocný minerál si prikladajte k hlave alebo ho pri meditácii držte v rukách. Na pomoc môžete privolať archanjela Michaela.

 

...

 

Ďalšie mocné minerály a ich použitie:

Akvamarín – dýchací aparát, uvoľnenie nahromadených emócií

Ametrín – tráviace orgány, hlava, zvýšenie sebalásky

Čaroit – psychika, rozpustenie negatívnych energií a emócií

Fluorit – pohybový aparát, uzemnenie

Granát – hrubé črevo, nastolenie radosti zo života

Hematit – krv, prítok priaznivých energií do tela

Jantár – tráviace orgány, zvýšenie sebavedomia

Kalcit – kosti a kĺby, vytvorenie pevnej pôdy pod nohami

Karneol – urogenitálny trakt, posilnenie zdravej sexuality

Krištáľ – komplexné uzdravovanie tela a duše

Lapis lazuli – nervový systém, zvýšenie intuície

Obsidián – psychika, ochrana pred negatívnymi energiami

Pyrit – tráviaci trakt, priťahovanie financií

Rubín – pohybový aparát, likvidácia negatívneho myslenia

Ruženín – kardiovaskulárny systém, zlepšenie medziľudských vzťahov

Selenit – komplexné uzdravovanie energetické tela, teda čakier a aury

Serafinit – zmyslové orgány, spojenie s anjelskou ríšou, channeling

Tigrie oko – prekyslenosť organizmu, povzbudenie kariérneho rastu

Turmalín – ochrana pred energetickými upírmi

Tyrkys – imunita, zlepšenie komunikácie

Záhneda – onkologické ochorenia, zvyšovanie viery a dôvery

 

...

 

Starostlivosť o minerálne kamene:

-        Prvú veľkú očistu doprajte minerálnemu kameňu v okamihu, keď ho prinesiete z obchodu. Minerál umývajte pod čistou tečúcou vodou. Na saponáty či iné chemické prípravky zabudnite. Po očistení nechajte "pomocníka" voľne vysušiť, najlepšie na priamom slniečku.

-        V prípade, že kameň používate na liečenie alebo rituálne aktivity, umývajte ho pred každým a po každom úkone. Ak vám "iba tak" zdobí domácnosť, každodenná očista nevyhnutná nie je. Aspoň dvakrát do mesiaca si však nájdite čas a kamienku doprajte kvalitný kúpeľ.

-        Minerálne kamienky sa majú nielen čistiť, ale aj programovať. Kameň uchopte po prvej veľkej očiste pevne do rúk a "stanovte" mu, na čo má slúžiť. Nikdy nemyslite na zlé a nekalé veci, pretože negatívna energia by sa mohla do kameňa rýchlo "vstrebať" a potom by prinášal viac škody než úžitku.

-        Ak neviete, či je kamienok dostatočne vyčistený a dobitý energiou, siahnite po skúške správnosti. Ak si kameň dáte do dlane a tú jemne zatvoríte, okamžite pocítite vibrácie. V prípade, že sú príjemné a láskavé, kamienok je čistý a pripravený pomáhať. Ak však cítite zvláštny nepokoj, chlad alebo brnenie, minerál si vyžaduje intenzívnejšiu očistu.

-        Ak sa vám minerál rozbije alebo zlomí, splnil svoj účel. Poďakujte sa mu a zakopte ho do zeme alebo ho s láskou odovzdajte jazeru či potoku.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574