Aj na Slovensku straší!

 

Ľudia sa odpradávna radi boja. Za strašidelnými miestami, domami či zrúcaninami však nemusíme chodiť za hranice. Tajomné úkazy nájdeme aj v našich regiónoch.
Ak zavítate do Trenčíne, určite navštívte Katov dom pod hradom. Ozýva sa tam buchot a údajne sa sama hýba ťažká klada na mučenie.
Svoje strašidlá majú aj hrady a zámky. V Levoči môžete zazrieť tajomnú bielu pani, ktorú popravili pre vlastizradu. Mystickejší zážitok ponúka hrad Sklabiňa pri Martine. Pod zemou sa tam vraj ukrýva obrovský had, ktorý žije z krvi a vína. Na tomto mieste sa schádzajú okultisti.
Bojnický zámok sa stal známy vďaka "hrobárskej záhade". Zo sarkofágu Jána Pálffyho vytekala neznáma tekutina. Hovorilo sa, že hrobka plakala.
Magické príbehy si rozprávajú aj starí Bratislavčania. V dobových uličkách Starého Mesta vraj vídať ducha bosorky Agathy Toothovej Borlobaschinovej. V starom Prešporku  žila pred vyše 400 rokmi. Počas mučania sa priznala, že ropuche zošívala oči ľudskými vlasmi a z embryí vyrábala masť. Zhorela na hranici v ukrutných bolestiach.
V hlavnom meste ešte treba spomenúť Mlynskú dolinu, ktorá sa vraj len tak hemží duchmi. Legenda hovorí o prekliatej dedinke Seelendorf, ktorá sa nachádzala práve v týchto miestach.
Bratislava je známa aj panelákovými duchmi. V nedávnej minulosti vraj strašilo v dvoch nových obytných komplexoch. Počas výstavby tam zahynuli robotníci.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574