Najvyšší pomocníci

 

Z archanjelov sa v Písme uvádzajú traja: Rafael, Gabriel a Michael.

Rafael v podobe mládenca doprevádzal mladého Tobiáša na jeho cestách. Po návrate sa predstavil ako "jeden zo siedmich, ktorí stoja pred Pánom". Jeho meno znamená Boh uzdravuje a naznačuje úlohu, ktorá mu bola daná.Gabriel znamená muž Boží.  V novom zákone sa objavuje len v úlohe posla, ktorý oznámil Zachariášovi narodenie Jána Krstiteľa a Panne Márii vtelenie Syna Božieho.Michael je jedno z prvých kniežat medzi anjelmi. Je bytosťou strážnou a obrancom vyvoleného národa. Jeho meno znamená Kto ako Boh!, čo znie ako vojnový pokrik. Prečo má takéto meno, odhaľuje Zjavenie sv. Jána: "I nastal veľký boj v nebi: Michael so svojimi anjelmi bojovol proti drakovi. A bojoval i drak i jeho anjeli, ale nepremohli ich a stratili svoje miesto v nebi."

 

A teraz si ich "rozoberme" detailnejšie.

 

Rafaelova energia je veľmi jemná. Tento archanjel uzdravuje - a to telá nielen ľudské, ale i zvieracie. Ak vás sužuje choroba, stačí ho poprosiť o uzdravenie. Nezáleží na tom, akú vzývaciu formulku pri tom použijete. Podstatná je čistota srdca a samotná prosba. Rafael príde vždy, keď ho zavoláte. A to platí pri všetkých anjeloch, ktorí sú plní lásky a vždy ochotní pomáhať. Rafaela môžeme zavolať aj vtedy, ak chcem uzdraviť vzťahy - partnerské, manželské, ale i pracovné. Táto mocná bytosť zbavuje strachu. Dodáva energiu a pozitívne myslenie. Spája sa so zelenou farbou.

 

Gabriel je archanjelom čistoty. Preto vždy, keď ho voláte, vyčistite myseľ, srdce i dušu. Zbavte sa smútku, nenávisti, závisti a bolesti. Veľmi často býva zobrazený, ako drží v ruke ľaliu čiže symbol čistoty a pravdy. Pomáha vždy, keď ho zavoláte. Nezáleží na tom, koľkí ľudia naraz potrebujú jeho pomocnú ruku. Dokáže sa pohybovať v čase i priestore, vie súčasne pomáhať tisíckam ľudí. Vzývať ho môžete napríklad vtedy, ak túžite po dieťati. Vládne pracovným oblastiam, kde rolu  zohráva informácia. Ide napríklad o médiá teda tlačoviny, televíziu či rozhlas, ale aj o diplomaciu a herectvo. Občas sa stáva, že v okamihu, keď ho privoláte, dostanete znamenie v podobe telekomunikačného úkazu. Vypne sa televízor, začne šumieť rádio, prepne sa vám stránka na internete. Gabriel miluje zdravé, pravdivé a nápomocné informácie. Novodobý sklon ľudí k získavaniu "krvavých" informácií v podobe vrážd, trestných činov alebo nepokojov je mu cudzí. Mocný a krásny archanjel vás poháňa k originálnym a kreatívnym nápadom. Keď potrebujete poradiť pred začatím nejakého projektu, je to práve on, kto vám ukáže tú správnu cestu. Spája sa s bielou farbou.

 

Michaela považujú na vodcu archanjelov. Jeho energia je veľmi mocná. Hovorí sa, že ak je pri vás, začnete sa potiť. Tiež sa počas vzývania tejto krásnej bytosti objavujú záblesky svetla či iskry. Ľudí zbavuje závislosti od hmotného majetku a kariérizmu. Pomôcť môže aj drogovo závislým osobám. Ochraňuje deti, dáva im pocit bezpečia. Dodáva odvahu pri vážnych i menej vážnych rozhodnutiach, do neistoty vkladá svetlo. V dobových knihách je uvedené, že sa ľudu zjaví opäť v celej svojej sile, keď bude svet prechádzať obrovskou transformáciou. Zrejme ide o obdobie obrody, ktoré má svoj najsilnejší bod v roku 2012. Michaela privolajte vždy, keď sa niečoho bojíte. Oslobodí vás od utrpenia, bôľu a problémov. Má rád, keď sa s ním rozprávate. Vždy, keď zaspávate alebo keď sa ráno zobúdzate, prihovorte sa mu. Budete prekvapení, aké krásne a hodnoté odpovede dostanete. Komunikovať však nemusíte len s Michaelom. "Spájaniu" sú naklonení všetci anjeli. Chcú vás počuť a chcú sa vám prihovárať. Nezabúdajte, že vás ľúbia. Farbou tohto archanjela je modrá.

 

O ďalších bytostiach sa dočítate tu.

Anketa

Ktoré ezoterické témy vás najviac zaujímajú?

Channeling (26)

Celkový počet hlasov: 574